Walmart, teknoloji merkezlerine dünya çapında 5.000 ortak kiralayacak

Şirketin teknoloji birimi Walmart Global Tech, siber güvenlik uzmanları, mimarlar, geliştiriciler, yazılım mühendisleri, veri bilimcileri, veri mühendisleri, teknik program yöneticileri ve ürün yöneticileri gibi pozisyonlar için işe alınacak.

Walmart Global Tech ayrıca Toronto ve Atlanta’da iki yeni küresel teknoloji merkezi ekleyerek toplam sayıyı 17’ye çıkaracak. Geçen yıl Walmart, Seattle, Washington ve Chennai, Hindistan’da teknoloji merkezlerine başladı.

Kanada’nın Toronto kentinde Walmart, başta yazılım geliştiriciler, ürün yöneticileri ve teknik program yöneticileri olmak üzere 45 tam zamanlı çalışanla başlayacak. Walmart Canada halihazırda teknolojiye ve yerel mağazaların yenilenmesi gibi diğer alanlara 1 milyar dolar yatırım yapıyor.

Walmart, Atlanta’daki ilk işe alım aşamasının veri bilimcileri ve yazılım mühendisleri gibi 140 ortak rol içerdiğini söyledi. Yeni ekibi şu anda Gürcistan merkezli 70.000’den fazla Walmart iştirakçisine katılacak.

Walmart, yeni Atlanta ve Toronto takımlarındaki rollerini yayınladı ve önümüzdeki aylarda daha fazlasını açıklayacak. Her iki takım da neredeyse yakın vadede çalışacak ve sonunda hibrit çalışma biçimine geçecek.

Walmart Global Tech, dünya çapında 20.000’den fazla ortak içermektedir. Geçen mali yılda Walmart yüzde 26 büyüdü ve takımın yüzde 20’si terfi aldı.

Bir cevap yazın