AMD’nin AMD EPYC işlemcili işletmeler için değer önerisi

Birincisi, ülke çapında tekrar eden kilitlenmelere paralel olarak, işletmeler aniden kuruluş çapında bir uzaktan / hibrit çalışma modeli uygulamak zorunda kaldılar. Bu değişim sırasında, eski altyapı ve eski sistemler harici yazılım ve donanım sistemleri (1) Uyumsuzluk üç ana sebep: uzaktan erişim işçilerin iş sistemleri, (2) gelen veri ve bağlantıları bol miktarda işlemek için yeterli bant genişliği ve (3) güvenlik riskleri arttığı için kullanabileceğiniz kişisel cihazları için uzaktan işyerindeki etkinliği büyük engel olduğu ortaya çıkmıştı.

İkinci zorluk, salgından bu yana BT harcamalarında benzeri görülmemiş bir artış karşısında fonların yönetilmesi ve tahsis edilmesiyle ilgilidir. Ayrıntılı olarak açıklamak gerekirse, maliyetler iki biçimde gerçekleştirilir: işletme maliyetleri ve fırsat maliyetleri. Cıo’lar, eski sistemleri modernize ederek ve uzak çalışanlar için donanım ve yazılım güvenlik özelliklerini yükselterek, uzaktan çalışmaya verimli, güvenli ve korumalı bir geçiş sağlamak için önemli işletme maliyetlerine maruz kalmaktadır. Büyük fırsat maliyetleri, sınırlı bütçelerin diğer dönüşüm projelerinin yürütülmesine izin vermemesi olarak da görülmektedir.

Yukarıda belirtilen zorluklar asla bir olmayacak – ve-bitti – eski sistemler, şirketin mevcut kaynakları dahilinde sürekli olarak güncellenmelidir. AMD, esneklikten ödün vermeden çevik ve sağlam BT altyapısı oluşturmak için bu zorlukları işbirlikçi ve sürekli bir şekilde ele almak üzere CIO’LAR ve iş ortaklarıyla yakın işbirliği içinde çalışır.

Cıo’ların temel öncelikleri

2020’nin bize öğrettiği bir şey varsa, günümüzün öngörülemeyen ve değişken iş ortamı karşısında çeviklik ve dayanıklılığın anahtar olduğudur. Bu nedenle, eski sistem modernizasyonu, artan veri yönetimi yetenekleri ve güvenlik geliştirmeleri de dahil olmak üzere birçok açıdan dijital dönüşüm (DX), CIO’LAR ve BT yöneticileri için önümüzdeki çeyrekte en önemli önceliklerden birkaçıdır.

Cıo’lar eski sistemleri modernize etme ve eski işletim modellerini yeniden yapılandırma görevini üstlendi. Bu, yalnızca uzak işgücünü güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda verimliliği, esnekliği ve ölçeklenebilirliği artıran yüksek performanslı bilgi işlem yetenekleriyle diğer çeşitli iş süreçlerini düzene sokarak genel üretkenliği artırır.

Cıo’lar ayrıca daha verimli veri yönetimi yetenekleri sağlayacak önlemleri de içeriyor. Hızlanan veri hacmi ve hızı ile cıo’ların ve BT liderlerinin, işletmenin karlı iş kararlarına rehberlik etmek için eyleme geçirilebilir öngörüleri tahmin edebilmesi için veri yönetimi süreçlerini yeniden yapılandırmaları kesinlikle uygundur.

Yakın zamanda modernizasyon sürecine girmiş olan Cıo’ların göz önünde bulundurulması gereken çok az faktör olacaktır ve yukarıda da belirtildiği gibi AMD, iş ihtiyaçları için ideal altyapıyı belirlemek üzere CIO’LAR ve BT liderleriyle işbirliği içinde çalışmaktadır. AMD EPYC 7003 Serisi işlemciler gibi teknolojilerle CIO’LAR daha yüksek verimlilik, değer ve performans bekleyebilir. En yeni AMD işlemcileri işlemsel veritabanı işlemeyi yüzde 19’a kadar artırıyor, Hadoop büyük veri analitik çeşitlerini yüzde 60’a kadar artırıyor ve esnek Hiperkonvergeli Altyapı için üstün performans sunuyor – bunların hepsi Cıo’ların verileri daha hızlı eyleme dönüştürülebilir öngörülere dönüştürmesine yardımcı oluyor.

Cıo’lar ve BT liderleri güvenlik özelliklerini ve yeteneklerini geliştirmeye devam edecekler. Endüstri çapında hızlı dönüşümle birlikte, gelişen güvenlik zorlukları ve tehditleri geliyor. Bu nedenle, CIO’LAR için önemli bir öncelik, kötü niyetli aktörlerin tescilli şirket ve kişisel verileri kötüye kullanmasını önlemek için sürekli ve aşamalı olarak yazılım ve donanım güvenliği güncellemeleri yapmak olacaktır. Koruma, güvenlik özellikleri göz önünde bulundurularak tasarlanan işlemcilerle AMD’DE kilit bir odak noktasıdır. Silikon seviyesinde yerleşik olan AMD Infinity Guard, iç ve dış tehditlere karşı savunmaya yardımcı olmak ve sistem performansına neredeyse sıfır etkiyle verilerinizi güvende tutmak için gereken gelişmiş özellikleri sunar.

Temel kurumsal BT trendleri

Idc’ye göre, 2023 yılına gelindiğinde Apej’in yüzde 65’inden fazlası dijitalleşecek ve bu durum özellikle optimal bir BT altyapısı oluşturulmasında dikkate değer kurumsal BT endüstrisi trendlerini harekete geçirdi ve hızlandırdı. Bu, Hiperkonvergeli Altyapıya (HCI) doğru kaymayı ve Bulutun daha fazla benimsenmesini içerir.

HCI bir sanal, yazılım tanımlı çevre altyapısı tabanlı geleneksel, donanım birleştirir, çünkü bu yazılım tanımlı ortam genellikle korumak için daha kolay ve kapasite mevcut sistemler arasında, maliyet verimliliği, kapasitesi ve güvenlik özellikleri sorunsuz ayrıca sağlar dikkat trend bir anahtardır. Bu nedenle, ölçeklendirilmiş bir altyapıya hızlı bir geçişi kolaylaştırmak için, tüm sektörlerdeki CIO’LAR ve BT liderleri, operasyonları düzene sokmaya, performansı artırmaya ve maliyetleri düşürmeye yardımcı olması için hcı’ye doğru ilerleyerek veri merkezlerini modernize etmek zorunda kalmaktadır.

Bu aynı zamanda esneklik, uygun maliyetli ölçeklenebilirlik ve inovasyon için iyi yönetilen bir alanla sonuçlanan Bulutun benimsenmesiyle el ele gider. AMD, BT altyapısını yüksek verimlilikte tutarken, bu karmaşık ve gelişmekte olan teknolojilere hitap etmelerine ve bunlara uyum sağlamalarına yardımcı olmak için ekosistem ortaklarıyla birlikte çalışıyor. AMD EPYC işlemcileri, Dell Technologies ve VMware gibi iş ortaklarıyla bir dizi HCI ve Bulut Ortamına da güç sağlıyor.

AMD’nin AMD EPYC işlemcili işletmeler için değer önerisi

AMD CEO’su Dr. Lisa Su, bu yıl Computex’te milyarlarca kullanıcının bulut bilişim iş yüklerinde liderlik performansı sunması, yüksek işlem yoğunluğu, gelişmiş güvenlik özellikleri ve optimum iş değeri sunması nedeniyle AMD EPYC işlemci destekli hizmetlere güvendiğini belirtti. AMD EPYC, modern veri merkezi için yeni standart olarak kuruldu ve sadece bulutta değil, kurumsal, ticari HPC ve süper bilgisayarlarda da kazanıyor.

Dikkate değer bir değer önerisi, AMD’nin gelişmiş güvenlik özellikleri ile ilgilidir. -Güvenli iç İçe Belleği (SEV-SNP) Güvenli Şifrelenmiş Sanallaştırma teknolojileri adlı AMD SEV son gelişme içeren veri merkezi güvenlik özellikleri, AMD Sonsuz Nöbet, modern ve çok yönlü bir yaklaşım, 3. Nesil AMD işlemciler EPYC gömülü kötü niyetli saldırıları önlemek için güçlü hafıza bütünlüğünü koruma yetenekleri ekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.