Apple’dan Business Essentials hakkında daha fazla bilgi

Apple’ın sürümü, küçük bir BT departmanına sahip olan veya hiç olmayan 50 ila 500 çalışanı olan işletmeler için basitleştirilmiştir.

Apple’ın Business Essentials’ın fiyatı, bir işletmenin her çalışan için kaç cihazı yönetmek istediğine ve işletmenin ne kadar bulut depolama alanı istediğine bağlı olarak kullanıcı başına aylık 2,99 ile 12,99 ABD Doları arasındadır.

Apple ayrıca, aylık ek bir ücret karşılığında dört saat içinde bir işletmedeki bozuk donanımı onarmak veya değiştirmek için bir hizmet sunacaktır.

Lopez Research’ün baş analisti Maribel Lopez, yönetim yazılımının bir onarım hizmeti aboneliği ile eşleştirilmesinin sektörde benzersiz olduğunu söyledi. “İnsanlar bu bölümün önemli olmadığını düşünecekler, ancak bence gerçekten iyi hizmet alabilmenin gücünü hafife alıyorlar.”

Apple, Çarşamba günü Amerika Birleşik Devletleri’nde Business Essentials’ın beta testine başlayacağını söyledi. Gelecek yıla kadar ücretsiz olacak. Yöneticiler, Apple’ın hizmeti gelecekte başka yerlere genişletmeyi planladığını söyledi.

Google ve Microsoft gibi işletmelere ve okullara araç sağlama konusunda daha köklü olan Apple rakiplerinin tekliflerine benzer. CNBC, bu iki şirketin eğitim ve iş hizmetleri pazarlarına hakim olduğunu bildirdi.

Apple Business Essentials hizmeti 7/24 Apple desteği ve iCloud depolama alanı içerir. Cihaz kurulumu, çalışanların işe alınması vb. İçin küçük işletmelere yardımcı olabilir. Çalışanların iş uygulamalarını yüklemelerine izin veren bir uygulama ile birlikte gelir.

Duyuru ayrıca Apple’ın video akışı ve müzik abonelikleri gibi müşterilerine daha fazla dijital hizmet satma çabasıyla da bağlantılı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.