Bata, perakende büyümesini artırmak için dijital işletmeye bahis yapıyor

-19 Covid sonrasında kabul edilen çeşitli müşteri odaklı önlemler sayesinde, Bata Hindistan geri kurtarma yolunda alma, satış geliştirme satış noktaları aracılığıyla ve e-ticaret platformları Tekerlekli ve hyperlocal digftal kanalları – Bata ChatShop ve Bata Deposu başarılı olmuştur.

Dijital olarak etkinleştirilmiş platformlar üzerinden yapılan satışlar artık toplam satışların yüzde 15’ini oluşturuyor ve bir yılda 3 kat büyüyor. Portföy karması açısından, Formaller (dahil. Okul işletmesi) ve Moda kategorileri beklendiği gibi bastırılmaya devam etti Hakim piyasa koşulları nedeniyle, Gündelik, Fitness ve Temel kategoriler geri döndü ve şirketin toplam hacminin Covıd öncesi seviyelerin yüzde 88’ine ulaşmasına neden oldu.
“Çok kanallı perakendeciliğe odaklanmanın ve çevrimiçi pazar yerleri ve çevrimiçi mağazamız aracılığıyla dijital varlığı ölçeklendirmenin bir sonucu olarak, bugün pazar yerlerimizin siparişlerinin yüzde 60’ı Bata mağazaları tarafından yerine getiriliyor ve yüzde 100’ü bata.in “Bata Brands CEO’su Sandeep Kataria, “dedi.

Bata web sitesi, çevrimiçi pazar yerleri, Bata ChatShop, Bata Home Delivery ve Bata Store on Wheels gibi dijital özellikli platformlar aracılığıyla yapılan satışlar toplam gelirlerin yüzde 15’inden fazlasına katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.