İlaç endüstrisi dijital dönüşüme 4,5 milyar dolar harcayacak: ABI Research

Dijital fabrika geliri, 2030’da 4.5 milyar doları aşacak ve ilaç üreticilerinin veri analitiği harcamalarının, üreticilerin faaliyetlerini izlemek, optimize etmek ve üretkenliği artırmak istedikleri için 2030’da yüzde 27 CAGR artacağı ve 1.2 milyar dolar değerinde olacağı tahmin ediliyor.

Sektörün rekabetçi dinamiklerini ilaç firmaları ilaç patent koruması altındadır defa verim maksimize etmek için üretim hatları optimize etmek gerekir. Sözleşmeli üreticiler, müşterileri aynı anda desteklemelerini sağlamak için dijital teknolojilere bakarlar. Patentlerin süresi dolduktan sonra, jenerik üreticilerinin mümkün olduğunca çok ürün üretmesi gerekir. Veri analitiğinin kullanılması, her tür üreticinin verimi artırma çabalarını destekleyecektir.

İlaç ve aşı üretiminden gruplar halinde üretim sürecini sürekli üretim ile optimize etmeye geçiş, verimi artırmak için kritik öneme sahip olacaktır. ABI Research’ün Endüstri ve Üretim Baş Analisti Michael Larner, ilaç üreticilerinin, üretim hatlarını sürekli üretime hazırlayabilmeleri için operasyonlarının dijital ikizlerini geliştirmeye yardımcı olmak için analitiğe yatırım yapmaları gerektiğini söylüyor.

İlaç firmaları için dijitalleşmenin bir diğer odak noktası da faaliyetlerinden kağıt çıkarmaktır. Kağıt tabanlı süreçlerle veri toplama ve depolama, üretkenliği azaltma riski taşır ve idari hatalar nedeniyle üretim hattında hata oluşma olasılığını artırır.

FDA 21 CFR Bölüm 11, FDA’nın elektronik kayıtların kuruluşa sunulması ve elektronik imzaların işlenmesi kriterlerini yayınlayarak dijital teknolojilerin benimsenmesini teşvik etmesinin bir yoludur.

Gelişmiş üretim tesisleri bir örnek Framingham, tüm işlemler tesis operatörleri dijital işbirliği araçları, veri analizi kullanarak kağıtsız nerede Massachusetts-etkin, sürekli üretim tesisi Sanofi var dijital olarak, ve (AR) Gerçeklik çözümleri Artar, böylece gerçek zamanlı kararlar ve ayarlamalar yapabilirsiniz.

Appian, COPA-DATA, Metastorm, Metronik ve Neo PLM, ilaç üreticilerinin dijital öncesi aşamadan tesislerini birleştirmeye geçmelerine yardımcı olan tedarikçiler arasındadır.

Emerson, Falkonry, Siemens ve Seeq, bağlı fabrikadan ilaç ve ilaç üretimini öngörücü ve nihayetinde uyarlanabilir olmaya destekleyen çözümler sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.