Intel ve Google Cloud, yeni bir veri merkezi yongası sınıfı geliştirecek

Mount Evans adı verilen ve Google’ın ötesindeki diğer kullanıcılara satılacak olan yeni çip, bulut bilişim sağlayıcılarının çalışma şeklini yansıtıyor. Güçlü fiziksel bilgisayarlarla dolu devasa veri merkezleri kuruyorlar ve bu makinelerin sanal dilimlerini diğer işletmelere satıyorlar ve bu da makinelerin kendilerini inşa etmekten daha iyi para kazanıyor.

Bulut sağlayıcılar için sanal makineleri kurma ve müşteri verilerini doğru yere getirme gibi görevler temel olarak genel giderlerdir. Google ve Intel’in “altyapı işlem birimi” (IPU) olarak adlandırdığı Mount Evans yongası, bu görevleri ana bilgi işlem görevlerinden ayırır ve hızlandırır. Bunu yapmak, bu işlevlerin bilgisayar korsanlarına karşı güvenliğini sağlamaya yardımcı olur ve veri merkezine esneklik katar.

“Bunu stratejik olarak hayati görüyoruz. Intel’in ağ ve edge grubu kıdemli başkan yardımcısı Nick McKeown Reuters’e verdiği demeçte, ”Bu bizim ve veri merkezi için son derece önemli bir alan” dedi.

Altyapı çipleri yapan tek oyuncu Intel değil. Nvıdıa ve Marvell Teknolojisinin benzer ancak biraz farklı teklifleri var.

Ancak Intel ve Google, Intel’in çip sürümünü Google’ın veri merkezlerinin ötesinde kullanılan daha geniş bir endüstri standardı haline getirme umuduyla ücretsiz olarak piyasaya sürülecek bir dizi yazılım aracı üzerinde birlikte çalışıyor.

Google’ın bir üyesi ve teknik lideri olan Amin Vahdat, Google’ın tüm veri merkezi operatörlerinin fiziksel bilgisayar sunucularını eldeki bilgisayar görevine uyacak şekilde sanal sunuculara nasıl dilimledikleri konusunda daha esnek olmalarını kolaylaştıran bir teknoloji trendini teşvik etmeyi umduğunu söyledi. şirkette ağ iletişimi için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.