Levi Strauss, iş başarılarını dijital kanallarla ortaya koyuyor

30 Mayıs’ta sona eren ikinci çeyrekte net gelir iki kattan fazla artarak 1,28 milyar dolara ulaştı.

Dijital kanallardan elde edilen gelirler, insanların siparişlerini kapılarına teslim etme kolaylığına gelmesiyle yüzde 75 arttı.

Levi, dağıtım merkezlerine ve müşterilerin mağazalardan çevrimiçi sipariş almalarını sağlayan programına yatırım yaparak dijital işini geliştireceğini söyledi.

Levi’nin dijital işi

1.3 milyar dolarlık net gelir, 2020 mali yılının ikinci çeyreğine göre yüzde 156 arttı; ABD ve Çin’deki net gelirler 2019 mali yılının ikinci çeyreğini aştı.

E-com büyüme oranları sırayla Q1 mali 2020 yüzde 42’si karşı ikinci çeyrek ulaşan; tüm dijital kanallardan Net geliri tüm bölgelerde güçlü performans ile tahrik mali 2020 yüzde 75’i karşı ikinci çeyrekte büyüdü; dijital penetrasyon toplam satış yüzdesi olarak 23 yaklaşık yüzde ulaşırlar.

Levi, Doğrudan Tüketiciye net gelirler, fiyat artışları, kaynak tasarrufu, daha düşük promosyonlar ve daha tam fiyatlı satışlardan kaynaklanan yüzde 58,8’lik brüt kar marjı bildirdi. Levi’nin faaliyet marjı yüzde 8,3, Düzeltilmiş EBIT marjı ise yüzde 9’luk ikinci çeyrek rekoruna yükseldi.

E-ticaret ivmesi, mağazaların yeniden açılmasına rağmen devam etti ve yüzde 42’lik büyüme, omni kanal girişimlerini hızlandırmanın faydasını yansıtıyordu. DTC mağazaları ve e-ticaret, ikinci çeyrekte toplam şirket net gelirlerinin sırasıyla yüzde 29’unu ve yüzde sekizini oluşturuyordu.

Saf-play ve geleneksel toptan müşterilerinin şirketin e-ticaret siteleri gibi çevrimiçi işletmeler kaynaklanan gelirleri dahil şirketin global dijital net gelirleri yaklaşık 75 oranında büyüdü ve ikinci çeyrek mali 2021 net gelirlerinin yaklaşık 23’ünü oluşturmaktadır.

Levi Strauss, dijital kanalların Amerika’da yüzde 61 büyüdüğünü ve bu çeyrekte bölgenin satışlarının yüzde 19’unu temsil ettiğini söyledi.

Levi Strauss, e-ticaret gelirlerinin Avrupa’da yüzde 75 büyüdüğünü söyledi. Levi Strauss, tüm dijital kanallarda yüzde 100’ün üzerinde büyüme sağladığını söyledi; dijital net gelirler çeyrek dönemde bölgenin satışlarının üçte birini temsil ediyordu.

Levi Strauss, şirketin e-ticaret gelirlerinin Asya’da yüzde 75 büyüdüğünü söyledi. Asya bölgesindeki yüzde 12’lik satış düşüşü, tüm dijital kanallardaki yüzde 83’lük gelir artışıyla kısmen dengelendi; dijital net gelirler, çeyrek dönemdeki bölge satışlarının yüzde 15’ini temsil ediyordu.

Wipro, Levi Strauss’un BT ortaklarından biridir. Wipro, tüm kanallarda müşteri ve kullanıcı deneyimini optimize etmeye yardımcı oluyor. Wipro, Levi Strauss & Co. genelinde küresel BT destek hizmetleri sunmaktadır.e-ticaret, B2B Ticaret, Tüketici Veri Merkezi, Omni Sipariş Yönetimi, Perakende Mağaza Altyapısı, Perakende Mağaza uygulamaları, Satış Noktası ve Global Perakende Konsiyerj dahil olmak üzere tüketici dijital teknoloji alanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.