Online perakendeci Zalando, moda pazarının yüzde 10’unu hedefliyor

Zalando, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 2021 yılına ilişkin gelir tahmininin piyasa tahminlerinin çok üzerinde olduğunu açıkladıktan sonra, brüt mal hacmi (GMV) – kendi sitesinde veya ortakları tarafından yapılan satışlar – 2025 yılına kadar 30 milyar avroyu aşması için yeni bir hedef belirledi.

2008 Yılında Berlin’de kurulan Zalando, 15 pazarda giysi, aksesuar ve güzellik ürünleri satan Avrupa’nın en büyük online moda perakendecisi haline geldi.

Zalando, gmv’nin 2021’de yüzde 27 -yüzde 32 artarak 13.6 milyar ila 14.1 milyar avro arasında, ortalama analist beklentilerinin yüzde 25’lik büyüme beklentisinin üzerine çıkmasını bekliyor.

Zalando, gmv’nin ilk çeyrekte yaklaşık yüzde 50 oranında arttığını ve “yıla olağanüstü güçlü bir başlangıç” olduğunu belirtti.

2020 Yılında Zalando, olağanüstü yeni müşteri alımı ve güçlü İş Ortağı Programı performansıyla büyümesini yıllık bazda yüzde 30,4’e çıkararak 10,7 milyar Euro’luk GMV elde etti. Aynı dönemde gelirler yüzde 23,1 artarak 8,0 milyar Euro’ya yükseldi.

Aralık ayında eş genel müdür Rubin Ritter şirketten ayrılma planlarını açıkladıktan sonra Zalando, kurucular Robert Gentz ve David Schneider’in liderliğini sürdüreceğini söyledi.

Zalando, Astrid Arndt ‘in Pazartesi günü yeni bir baş halk subayı görevine atandığını duyurdu.

Mevcut baş teknoloji sorumlusu Jim Freeman tarafından işgal edilecek yeni bir baş iş ve ürün sorumlusu rolü yarattı. Zalando’nun şu anda bir CIO rolü yok. Zalando, CTO Jim Freeman’ın yerini henüz açıklamadı.

Zalando, moda markaları, perakendeciler ve mağazalar için dijital stratejinin ayrılmaz bir parçasıdır. 2020’nin dördüncü çeyreğinde, Zalando’nun Ortak Programı Zalando’nun Moda Mağazası GMV’NİN yüzde 24’ünü oluşturuyordu.

Bağlı Perakende programı aracılığıyla 2020 yılı sonuna kadar Zalando platformuna 2.400’den fazla mağaza bağlandı. Program 2021’de hızla büyümeye devam ediyor ve Şubat 2021’in sonuna kadar 3.400’den fazla mağaza birbirine bağlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.