Röportaj : Bill Moseley Ghostland Mahkumları hakkında

Bill Moseley, şimdiye kadar görüştüğüm en iyi adamlardan biriydi, bu yüzden onu “Texas Chainsaw Massacre 2” den “Chop Top” Sawyer olarak hayal etmek zordu, “Ghostland Mahkumları” adlı yeni filmde bir kötü adamdan bahsetmiyorum bile.”

İlk görüşte ”Mahkumlar” vahşi bir yolculuktur (filmde de rol alan Nic Cage bile “şimdiye kadar yaptığım en çılgın film” olarak adlandırdı). “Su Dünyası” ve “Mad Max” arasındaki bir haçı andırıyor gibi görünüyor – belki de her ikisinden de daha vahşi. Moseley, evlatlık torununu (Sofia Boutella) Ghostland adlı doğaüstü bir yerde kaybolduktan sonra geri isteyen zalim ve çılgın bir Vali oynuyor ve ömür boyu hapse atılan Cage’i onu almaya zorluyor. Filmi Sion Sono yönetti.

Burada Moseley, Moviehole ile “Mahkumlar”, “Testere” filmleri ve neden bu kadar uzun ve verimli bir kariyere sahip olduğu hakkında konuşmak için zaman ayırıyor.

 

MOVİEHOLE: bu işe Nasıl girdin sen?

Bill Moseley: Kısa bir film yaptım; 1984’te “Texas Chainsaw Manicure” adlı kısa bir film yaptım, yazdım ve ürettim ve kendime otostopçu olarak bir cameo verdim, tüm bu süre boyunca NYC’DE gazeteci ve serbest yazar olarak çalıştım. “2020: Temas Kurduğumuz Yıl” ın yapımını ele alıyordum ve “Roger Rabbit’i Çerçeveleyen” yazan bir arkadaşıma “Manikür” gösteriyordum; koridorun karşısında Tobe Hooper ile bir ofisi vardı. Tobe onu izledi ve sevdi ve bir arkadaşım bana Tobe’nin telefon numarasını verdi ve on gün içinde aramamı söyledi, ben de Tobe’yi aradım ve “Manikür” yapan adam olduğumu söyledi — “Manikür” de otostopçuyu kimin oynadığını sordu ve “ben” dedim ve eğer bir netice yaparsa beni içine alacağını söyledi.

İki yıl sonra oyunculuk kariyerim “Texas Chainsaw Massacre 2″ ile başladı.” Kelimenin tam anlamıyla piyangoyu kazanmak gibiydi, ona böyle bakıyorum ve aklımda şanslı bir adam olduğumu sakladım. Hiç hırsım yoktu, Tobe’un hoşuna gideceği aklıma gelmedi. Aslen ilk “Texas Chainsaw Katliamı” filmi beni o kadar çok korkuttu ki, orijinal filmi izlerken hissettiğim dehşeti gidermek için “Manikür” yaptım. Sawyer (“Texas Chainsaw Massacre”) ailesinin bir parçası olmaktan hoşlanıyorum, ancak kariyer değişikliği olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu ve filmlerde kariyer kazanacağım hakkında hiçbir fikrim yoktu.

 

MOVİEHOLE: Aktör olmadan önce gazeteciydin, bu sana oyunculukta yardımcı oldu mu?

Röportajlar ve çok değerli olan rolleri, kelime doğaçlama yapabileceğim BM: Kesinlikle, seni bir deyişle güven verir ve zevk hem de yazarlar ve yapımcılar üzmek döner nerede yapılır, neler yaptığım bir çok şey var.

 

MOVİEHOLE: Film işindeki uzun ömürlülüğüne ne borçlusun?

BM: Oraya erken ya da en geç zamanında ulaşmaya çalıştığımı söylemeliyim, çizgilerimi biliyorum, çalışmak eğlenceliyim ve yönetmenin yönetmesine izin veriyorum, temelde bu kadar. Bazı yeteneklerim var ve çalışmak için eğlenceli olmayan yetenekleri olan birçok insan var. Nic Cage kesinlikle zamanında gelmişti, karavanında bir yapımcıyla uğraşırken çok fazla zaman harcamıyordu, tam oradaydı ve korkusuzdu, hepsini verdi.

Kaostan hoşlanan yönetmenlerle çalıştım çünkü kaostan düzen getirmeyi seviyorlar — ben o insanlardan biri değilim. Ortaya çıkmayı, ödevimi yapmayı, çalışmayı ve korkutucu ve korkunç karakterleri oynamayı seviyorum. Tüm karakterlerim çalışmaktan mutluluk duyuyor (gülüyor), Otis Otis olmayı seviyor, vali vali olmayı seviyor. Bazen bana bir psikopatı nasıl bu kadar iyi oynadığın soruluyor ve diyorum ki, odadaki tek aklı başında olan benim. Anthony Perkins’in “Psikopat” ın sonunda söylediği gibi, “Bir sineğe zarar vermem.”

 

MOVİEHOLE:Nasıl Mahkum “ile ne işin var?

BM: Reza Sixo Safai ile arkadaşımım ve onu ”Cehennemden 3″ prömiyerini izlemeye davet ettim, o bir arkadaş ve “Ghostland Mahkumları” yazmıştı.” İyi bir vali olacağımı düşündü ve Sion Sono hayranımdı, bu yüzden ona sahip olmayı çok isterim dedi.

 

MOVİEHOLE: Filmin mizah, özel efektler ve tuhaf karakterlerle biraz “Su Dünyası” havası var – karakteriniz daha topraklayıcı mı?

BM: O tuhaf ama tam olarak nerede olduğunu biliyor, cezalı ve kim olduğunu ve neler yapabileceğini biliyor. Herhangi bir sorun olursa, Tak Sakaguchi ile üstün bir dövüş sanatçısı var, Yasujiro adında bir karakter oynuyor ve ben filmde Tak’ı herkesi kurdelelere ayırmaya çağırıyorum.

 

MOVİEHOLE: En sevdiğim kablo mini dizilerinden biri olan “Carnivale” de bulundunuz – orada yeni bir şey hakkında haber var mı?

BM: Çok değil. Nick Stahl’la irtibatta kalıyorum, ama hiçbir şey duymadım, aşçı Possum’u oynadım, bu gerçekten iyi bir roldü; dramatik değeri nedeniyle değil, ama o yıl tıbbi yardımlarımı aldı.

 

MOVİEHOLE: Sen de müzisyensin, yeni müzik projeleri var mı?

BM: “Ice Nine Kills” grubuyla videolar çektim ve “Assault & Batteries” adlı yeni bir dizi video vardı ve burada sert bir dedektif oynuyorum. Ayrıca Rani Sharone “Spider Mountain” adlı bir CD çıkardı ve albüme “No Way Down” adı verildi; Covıd sayesinde yeni bir “Spider Mountain” CD’si üzerinde çalışıyoruz. İkiz kardeşi Gil, Marilyn Manson’ın davulcusu.

MOVİEHOLE: Yeni film projelerinden ne haber?

BM: “Chastise”, “Nightstalker”, “Jasper” ve “Sin Eater” var (“Nightstalker” ve “Jasper” 2022 için planlanırken diğerlerinin bir tarih Yazarı notu yok).

 

MOVİEHOLE: Zorla girmeye çalışan yeni başlayanlara tavsiyeniz nedir?

BM: Bence yapılacak en iyi şey YouTube ve İnstagram’dan yararlanmak ve kendi videolarınızı yapmak, böylece filmde veya kasette bir şeyiniz var, insanlara bir çeşit konser almaya çalışıyorsanız gösterebileceğiniz bir şey var. “Manikür” ile yaptığım gibi.” Artık iPhone ve kameralarla, bunu oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz, sadece korku yapıyorsanız yüzünüze biraz yakalama koyun.

 

Yeni filminle ilgili ekleyeceğin bir şey var mı?

BM: ”Ghostland Mahkumları” destansı ve onu büyük ekranda yakalamaya çalışmalısınız, korku ve bilim kurgu ile görsel bir aksiyon macerası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.