Röportaj: Julian Richings, Jackson ve Yedek Parçalar için Her şeyin korku kombinasyonunu tartışıyor

Geçtiğimiz birkaç on yıl boyunca, yüzlerce filmde, televizyon dizisinde ve video oyununda, gizem ve kötülük hikayeleri için açık bir tutkuyla ortaya çıktı – ama asla bir aktör olarak kutlanmasına izin vermedi.

Geçen yıl ya da öylesine bir roadbump isabet sinema dünyasına rağmen, Julian hiç Jackson, yönetmen Justin G. Dyck ve yazar Keith Cooper, gizli bir korku için iki yeni film piyasaya ne kadar meşgul, ve kız-güç var Direktörü Andrew Thomas Hunt ve yazarlar David Murdoch & Svet Rouskov Yedek Parça fiske.

Julian’la farklı oyunculuk çalışmaları, Jackson için Her Şeyde canlandırdığı çok farklı karakterlere yaklaşımı ve Yedek Parçalar ve çok daha fazlası hakkında konuşmaktan mutlak zevk aldım.

Olağanüstü miktarda film ve TV projesine katıldınız. Bence bir aktör olarak o kadar güçlüsün ki, içinde bulunduğun her şeye bir oyun getiriyorsun. Gördüğüm hemen hemen her şeyin içine girdin sanırım.

Julian: benden kurtulamazsın!

Bir aktör olarak, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, A-oyununuzu tüm bu projelere getirmenize ne yardımcı olur?

Julian: Peki, ben ne seviyorum ki şanslıyım. Oyunculuğa bayılırım. Oyuncu olmakla ilgili olan şey, gerçekten, sadece oyunculuk yaparak oyuncu olabilmenizdir. Oturup bunu düşünemezsin. Ders alabilir ya da antrenman yapabilirsin, ama her şey anla ilgili. Her şey dışarıda olmak ve hikayeler anlatmakla ilgili ve insanlar benim aracım. Örneğin COVID-19’u çok zor buluyorum çünkü oturup kim olduğumu ve ne yaptığımı düşünmek çok zor. Seninle telefonda konuşmak ya da Yakınlaştırmak ya da her neyse, insanlarla yakın ve kişisel olmakla aynı şey değil ve benim hoşuma giden de bu.

Sanırım hayattaki sevincim bir hikayenin, bir anlatının parçası olmak. Oraya gitmeye devam ettiğim için her zaman mutluyum. A-oyunumu getirdiğimi söylemen çok hoş. Sanırım bunu varlık olarak yorumlayacağım şey, umarım kendimi getiririm ve kendimi hiçbir öngörü, önyargı olmadan getiririm. Hayır, “işte ne yaptığımı bildiğim bir karakter. Bu adamdan daha zekiyim ama yine de onunla oynayacağım!” performansları izlerken aldığınız küçük ipuçları.

Umarım kendimi bu karaktere kaptırmışımdır. Bir hikayede küçük bir rol oynamaktan ve tuvalin geri kalanını etkileyen birincil bir renk olmaktan ya da daha büyük bir rol üstlenmekten ve tüm prodüksiyon için hikaye yayını almaktan eşit derecede mutluyum. Bu, her zaman bir şeyler yapmaya açık olacağım anlamına geliyor, bu yüzden muhtemelen bu yüzden devam ediyorum ve neden beni çok görüyorsun – aslında yaptığım şeyi seviyorum.

Yedek Parçalar ve Jackson için her şey birçok yönden çok farklı iki film, ancak her ikisi de çok eğlenceli. Jackson için Her Şey’de Henry olarak, oldukça komik bir rolün, aynı zamanda oldukça trajik bir rolün ve çoğu zaman korkutucu olanın dengesini bulmayı başardınız. Henry rolünde çok şey oluyor ve ona yaklaşımınızı bilmek isterim.

Julian: Evet, harika bir senaryo olduğunu düşünüyorum. Okur okumaz, “bu, kelimeler arasında çok şey olan müthiş bir senaryo” diye düşündüm. İçinde o kadar çok unsur vardı ki. Sadece yaşlı bir erkek ve kadına değil, iki insanın çok uzun zamandır birlikte olduğu zaman yarattığı dinamiğe odaklandığı gerçeğini seviyorum. Birlikte sevinç ve acı çekiyorlar. Kederle tahrik edilmelerine bayılıyorum, ve birbirlerine olan aşklarıyla tahrik edilmelerine. Aslında, onların eylemleri yatıştırmak için ya da yere koyuyorlar bu korkunç eylemlere eşlerinin sağlamak için çalıştığını bildirdi. Yaptıklarının sorumluluğunu saptırıyorlar.

Bütün bunları büyüleyici buluyorum, ama çok gerçek. Sadece serebral bir fikir değil, hepimizin bir şekilde ya da başka bir şekilde yaşadığı ya da yaptığı bir şey. Tüm bu karmaşıklığı sevdim, ama başka bir insana olan sevgim kadar basit bir şeye dayanabileceği gerçeğini seviyorum. Sheila ve ben birlikte çok iyi çalıştık. Oraya oyuncu olarak ulaşabildik. İkimiz de benzer tiyatro ve sinema geçmişlerinden gelirdik. Birbirimizi yakalarız. Ayrıca, diğer insanlarla uzun süreli ilişkilerden zevk alacak kadar şanslıyız. Bu yüzden bu konuda bir dürüstlük getiriyoruz ve uzun vadeli bir çift olma fikrini kutluyoruz.

Sadece kendi başınıza hareket etmediğiniz fikrini anlıyoruz; bir eylemde bulunuyorsunuz, ama her zaman eşinize bakıyorsunuz ve her zaman yaptığınız her şeye dahil ediyorsunuz. Henry ve Audrey’nin anahtarının bu olduğunu fark ettik – bir varlık olarak birbirine bağımlıydılar. Yani bu bizim atlama noktamızdı ve bundan zevk aldık. Birbirimize güvendik ve hikayeye güvendik çünkü harika bir senaryoydu. Hikaye ilerledikçe ortaya çıkmasına izin verdik. Sırayla çektik, böylece hikaye anlatımıyla birlikte büyüyebildik.

Yedek parçalar duygusal yelpazenin diğer ucunda çok fazla, ama daha az eğlenceli değil. İmparator, elbette, çok eğlenceli bir karakter – filmin çoğu olduğu gibi, oldukça kampçı bir rol.

Mantığınızı bir dereceye kadar kapıda bırakmak önemlidir. Filmi izlemeye geldiğinizde, inançsızlığınızı askıya almanız ve filmin kaotik ihtişamını kucaklamanız gerekir.

Bu gerçekten tür filmlerinin, özellikle de bu grindhouse tarzı filmlerin büyüsüdür. Öncülünü veya mantığını çok ciddiye almanıza gerek olmadığını bilerek içeri girersiniz, özellikle de uzuvları motorlu testereler ve matkaplarla değiştiren karakterleriniz olduğunda. İmparatorun rolü size nasıl sunuldu – kağıt üzerinde göründüğü gibi az ya da çok muydu?

Julian: Evet, çok güzel. Bir çeşit kendine açıklayıcı oldu, çok. Klişelerle uğraşmıyoruz, altını çiziyorum; arketiplerle uğraşıyoruz. Çalışması için bu arketiplere ihtiyacınız var. Gladyatör filmine ihtiyacın var, serseri duyarlılığına ihtiyacın var, kan ve bağırsak öğütme işine ihtiyacın var. İmparator için oldukça açık bir gereklilik var.

Ama kamp kelimesinden bahsettin. Altta yatan bir kamp var, bu biraz eğlenceli ve altta yatan yaramazlık var. Kendini fazla ciddiye almaz. Harika bir şey bu. Gözlerinde bir pırıltı var. Saçma sapan şeyler ile uğraşıyor olsak bile, film yürütülür yol hakkında çeşnili bir tür. Bence bu ona enerjisini veriyor. Benim için bu eğlenceli ve klişeleşmiş bir İmparator tipi insanı somutlaştırmaktan ziyade benim için önemli olan şeye dokunmak. Doğru enerjiyi almakla ilgili.

Rollerinize nasıl yaklaştığınız hakkında konuşmanızı dinlemeyi seviyorum, çünkü arketipler ve bir izleyicinin belirli bir tür filme girdiklerinde ne aradığı gibi medya hakkında çok iyi bir anlayışa sahipsiniz. Tabii ki, bazen bir filme girip tamamen başka bir şey elde edersiniz, bu iyi ya da kötü bir deneyim olabilir.

Julian: Beklentilerinizi her zaman biraz altüst etmek, aynı zamanda hikaye için gerekenleri sağlamak için bir aktör olarak görevim gibi görünüyorum. Bu nedenle, çok, çok güçlü bir figürün rolü varsa, savunmasızlığı dahil etmek veya o kişiye boyut kazandırmak için bir kontrpuan sağlamak önemlidir. Çok, çok temel bir seviyede olabilir – yine de ağır olmak zorunda değildir. Karmaşıklık biraz ve bir not olarak, bu çok önemli. Ve Yedek Parça gibi bir filmin ve Andrew gibi kendine güvenen bir yönetmenin güzelliği, bunun içeri girmesine izin vermesidir. Arketip dünyasına biraz ışıltı ve biraz bireysel tuhaflık girmesine izin veriyor.

Daha önce de bahsettiğiniz gibi, COVID-19 oyunculuk dünyasında işleri oldukça zorlaştırdı. Şu anda dünyanın bazı bölgelerinde işler biraz daha parlak görünüyorsa, ufukta ne var?

Julian: Evet, çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Toronto’dayım, ki bu hala üçüncü kilitlenme aşamasında olan büyük bir şehir. Bizim için her yer kadar iç karartıcı. Ama çok şanslıyım çünkü film endüstrisinde çalışıyorum. Film endüstrisi belli bir noktaya kadar devam etmeyi başardı. Belli ki kısıtlamalar var, ama çok sorumlu davranıyor. Kanada’nın bazı bölgelerinde ekonomik bir jeneratör.

Sonbaharda Nova Scotia’ya gittim. Üç ya da dört deniz ilinde Deniz Balonu diye bir şey var, içinde COVID’DEN nispeten izole edilmişlerdi. Bir süre orada gelişen bir film endüstrisi vardı, bu yüzden o zamanlar çalışan birkaç şanslı aktörden biriydim. Yakında çıkacak bir gösteri yaptım, adı Chapelwaite. Stephen King’in kısa öyküsü Jerusalem’s Lot’un bir uyarlaması ve Adrian Brody ve Emily Hampshire’ı canlandırıyor. Yakında on bölümlük bir dizi olacak – belki gelecek ay düşünüyorum. Ama şu anda bir çeşit ön tanıtım ortaya çıkmaya başladı.

Bu korkunç zaman diliminde nişanlandığım için çok şanslıydım. Ama kolay olduğunu da söyleyemem. Şimdi Toronto’ya geri döndüm ve itiraf etmeliyim ki, doğal olarak bana gelen her şeye aykırı – dışarı çıkamama ya da dikkatli olma ve maskelenme fikri. Her neyse, hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ve bununla başa çıkıyoruz, bu yüzden şikayet edemem, kesin. Ama dikkat edilmesi gereken tek şey Chapelwaite ve ben de başka bir şeyle ilgileniyorum ama bunun hakkında fazla konuşamam. Ama ufukta bazı şeyler olduğunu söylemekten mutluluk duyuyorum.

Stephen King’in ve senin büyük bir hayranın olarak Chapelwaite mutlaka izlenmesi gereken biri gibi duruyor.

Julian: İyi! Bence eğlenceli olacak. Kısa öyküsüne dayanıyor, bu yüzden yazarlar onunla çok yaratıcı bir şekilde lisans aldılar. Bazen bir Stephen King çalışmasının biraz aksak bir uyarlaması gibi hissedebilirler, ancak bu, onu orijinal yöne tamamen sadık, biraz yeni bir hale getiriyor. Süslüyor ve daha da ileri götürüyor ve bence çok iyi çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.