[Tribeca 2021] Röportaj: Daveed Diggs, TV alanı için şut vuruşu Körlüğünü yeniden hayal etmek üzerine

Ömür boyu süren arkadaşı ve sık sık işbirlikçisi Rafael Casal’ın yanı sıra Diggs, 2018’de Blindspotting’in serbest bırakılmasıyla festival sahnesine sert bir şekilde vurdu ve burada şartlı tahliye süresinin son üç gününü tamamlamak için mücadele eden mahkum bir suçlu oynadı. İkili, filmin olaylarından altı ay sonra gerçekleşen ancak öncelikle daha geniş bir karakter kadrosuna odaklanan Starz’da bir televizyon spin-off devamı şeklinde tekrar Blindspotting dünyasına geri dönüyor.

Daveed ile filmden televizyona geçiş için başlangıçta çekici olmayan fikir hakkında konuşacak kadar şanslıydık ve 2018 filminde kurulan temaları yepyeni bir ortamda – her alandan inanılmaz yetenekli sanatçıların işbirliğiyle – daha fazla keşfetme fırsatının nasıl olduğu ortaya çıktı. kılık değiştirmiş sanatsal bir nimet.

Söylemeye gerek yok, Blindspotting serbest bırakılan hemen hemen herkesle iyi geçti, bu yüzden neden çizginin aşağısında bir şekilde tekrar gözden geçirmek isteyebileceğinizi hayal edebiliyorum. Televizyonun devamı olacağını görmek çok ilgimi çekti, çünkü bu gerçekten yeni yaratıcı fırsatlar yaratıyor. Blindspotting dünyasını TV formatına taşımanın arkasındaki düşünce sürecinin ne olduğunu bilmek isterim.

Bunu yapmak istemedik – bizim fikrimiz değildi. [gülmeler]

Lionsgate tarafından bize sunuldu ve biz, hayır, pas gibiydik. Collin ve Miles’ın ilişkisinin bizim için ilginç olan kısmını anlatmıştık ve o filmi çekmemiz on yılımızı aldı. Ama yine de bu konuda buluşmak istediler ve biz toplantıya hazırlanırken, bir şekilde bunun bir yolu olup olmadığını düşünmeye başladık. Geri dönüp durduğumuz şey filmde yeterince Yasemin olmamasıydı.

Ashley’e o kadar aşıktık ki, senaryonun kendisi ile düzenlemede kesmek zorunda kaldığımız şeyler arasında gelişti. Filmin son aşaması gerçekten odaklanmakla ilgiliydi, bu yüzden tüm zaman boyunca Collin’in kafasının içindeydik, değil mi? Söylemek istediğimiz şeyler söylemek için güçlü olmak açısından büyük bir ödeme almak için gidiyoruz yolu olduğunu öğrendik.

Bu konuda çekici olan şey buydu, Collin’in kafasından çıkabilmemiz – ve gerçekten, bunu her iki kafamızdan da çıkarabilmemiz, çünkü bunu uzunca bir süredir yaşadık – ve farklı bir karakterin kafasına koyduk. Ve gitmeye hazır, sevdiğimiz bir karakter var.

Sonra, sadece alanı temizlemekle ilgiliydi. Collin ve Miles çok mevcutsa bunu yapmak çok zor olacak, o yüzden onları oradan çıkaralım. Böyle bir şey düşünülebilir. Collin’i son gördüğümüz şey bir polisin yüzüne silah dayamaktı, o yüzden gitmesi gerekiyor. [gülmeler]

Yeterince adil!

Daveed: Miles’ı oradan çıkarmanın akla gelebilecek birçok yolu vardı, ama yine de bu hikayede bir şekilde hazır bulunmasını sağladık, çünkü gerçekten birlikte kalmak için savaşan bir aile hakkında bir hikaye anlatmak istedik. Bence hapsedilen aileleri olan tüm arkadaşlarımız için var olan hikaye bu. Bu inanılmaz derecede zor, ama benzer durumlarda olan arkadaşlarımın bana anlattığı hikayelerden ilham aldığım şey, bunun ne kadar zor olduğu konusunda sebat ettikleri yollar.

Anlatmakla ilgilendiğimiz şey buydu ve bunu Lionsgate’e ikimizle de ilgisi olmayan hikayenin devamı ile ilgilenmeyeceklerini düşünerek sunduk. Ama hemen, “evet, harika!” belki de aktörler olarak egolarımıza bir darbe oldu ama kesinlikle gösteriyi yapmak istediğimiz tek yol buydu. Eğer olsaydı Yasemin istedik ve buraya nasıl geldiğimizi Evet” demek “dedi. Çılgın bir yıl oldu.

Şaka yapmıyorum. Bundan bu kadar memnun olmalarına şaşırdım! Ama filmdeki karakterlerinizi ne kadar çok sevsem de, onu gerçekten bu kadar çekici kılan şey, dünyamıza ne kadar dayandığıydı – bu yüzden bu dünyayı ve bu temaları farklı karakterlerle keşfetmeye devam etmek mantıklı olsa da, mutlaka onunla yapacağınızı bildiğiniz şey bu olmasa bile.

Ne kadar çok konuşmaya başlarsak o kadar heyecanlandık. Bence yarım saatlik televizyon formatı, dünyayı gerçekten iyi tanıdığınız şeylere gerçekten elverişli. Ve bunu bilmiyorduk, değil mi? Çünkü burası hayal gücümüzün Oakland’ı. Hafızamızda var olan Oakland, bu yüzden bunu çok ama çok iyi biliyoruz.

Hikaye uydurmak gerçekten çok kolaydı. Fark ettiğimiz şey, eğer Ashley ile başlıyorsak, bu bize hikaye anlatmamamız gereken diğer insanların, daha önce televizyonda görmediğimiz insanların kompozitleri olan diğer karakterleri tanıtma fırsatı verdi. Dizideki herkes Rafael ya da benim ya da yazar odasındaki yazarlarımızdan birinin bir bileşimi. Bu insanlar gerçek hayatta ya da en azından bir kısmında varlar. Bazı nedenlerden dolayı, halkımızın izlemek için gerçekten zorlayıcı olacağını düşündük.

Bu yüzden gerçekten harika bir fırsat oldu ve aynı zamanda biraz daha iddialı şeyler denemek için. Denediğimiz deneyde kendimiz için belirlediğimiz zorluk şuydu: film sonunda bu ayeti haklı çıkarmakla ilgiliydi, değil mi? Peki bir seyircinin kulağını bir gösteri boyunca o anı kabul edecek kadar nasıl eğitiriz ve aynı zamanda onu duyabilir miyiz? Film boyunca bu çok mevcut, pratik bir şekilde ayeti ustaca dokumakla ilgiliydi. Yarım saat içinde, güzel olan şey, eğer bunun için bir seyirci varsa, geri gelecekler. Gelecek hafta geri gelmeleri gerekiyor, bu yüzden kimsenin elini o kadar tutmana gerek yok. Sadece bir bok yapıyorsun. Çok hoş bir şey.

Özellikle ayet çalışması güzeldi, çünkü bu Ashely’nin versiyonuydu. Bu Miles ya da Collin değil, bu yüzden arkadaşlarıyla onlar gibi davranmıyor. Jasmine’in bu kadar harika bir şekilde başardığı kameraya bu çok kişisel, itirafçı doğrudan adres haline geldi. Bu hareket unsurunu ve bu dans unsurunu gerçekten eklemek istedik ve bu oldukça havalıydı. Hapishane-sanayi kompleksinin insanların hayatına girmeye zorladığı anları temsil etmek için orada bulunan bu Yunan dansçılar korosunda başımızı döndürdük.

Bunu, dünyadaki en sevdiğim dansçılardan ikisi olan, birlikte çok çalışan ve çok fazla anlatı çalışması yapan Lil Buck ve Jon Boogz’a sunduk. Bu konuda çok heyecanlıydılar. Doğru işbirlikçileri yerine oturttuğunuzda yapmanız gereken tek şey, ”yani bu olayla ilgili bir sahne“ gibi bir şey ve onlar yaklaşık on ya da on beş dakika uzaklaşıp, “böyle bir şey mi?”. Bu şimdiye kadar gördüğüm en güzel şey. Nasıl çekileceğini bulmamız için bize bir dakika ver. [gülmeler]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.