Tüketici ambalajlı ürünler firmaları dijital dönüşüme 24 milyar dolar harcayacak

“Tesis yöneticileri her gün sıkı bir ip yürüyorlar. Çok az üretim kıtlığa ve gelir fırsatlarının kaybolmasına yol açıyor; çok fazla üretim, bozulabilir ürünlerin boşa gittiği anlamına geliyor, ”diyor ABI Research’ün Sanayi ve Üretim Baş Analisti Michael Larner.

CPG üreticilerinin, çiftçiden ödeme hattına kadar tedarik zinciri üzerinden satış bilgilerini paylaşmak için perakendeciler, distribütörler ve tedarik zinciri ortaklarıyla birlikte çalışması gerekir. Tedarik zinciri genelinde dijital iş parçacıkları oluşturmak zaman alacak olsa da, CPG üreticilerinin üretim planlarının mümkün olduğunca ilgili verilerle bilgilendirildiğinden emin olmaları gerekir.

CPG üreticileri, tesislerindeki sıcaklık ve nem seviyelerini ve bileşenlerin ve gıda maddelerinin durumunu izlemek için nesnelerin interneti sensörlerine ve analizlerine yatırım yapıyor ve koşullar kabul edilebilir parametrelerin ötesinde değişirse personeli uyarıyor.

Birçok CPG üreticisi iddialı veri projeleri üstleniyor. Örneğin, Anheuser-Busch InBev, 27 farklı Kurumsal Kaynak Planlama sistemini (ERP’LER) tek bir sistemde birleştiriyor ve Mars, hammaddelerinin çıkış noktasından satış noktasına kadar görünürlük sağlamak için dijital bir iş parçacığı oluşturuyor.

AVEVA, Parsable, Seeq ve TeamViewer gibi teknoloji firmaları CPG üreticilerinin tesislerinde üretilen verileri çıkarmasını ve kullanmasını destekler.

Dijital iş parçacıkları, CPG üreticilerinin çeşitli paydaşlarının ihtiyaçlarını karşılamaları için gerekli olacaktır. Larner, ”Üreticilerin, diğer şeylerin yanı sıra, talep artışlarını öngörmek ve hazırlamak, deneme lezzetlerini ve yeni ambalajları karşılamak için üretim hatlarında esnekliğe sahip olmak için perakendeciler ve tedarik zinciri operatörleri ile birlikte çalışması gerekiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.