Veriye dayalı reklamcılık perakendeciler için işletmeyi nasıl yönlendirir?

Reuters’e göre, perakendeciler, şirketlerin çevrimiçi insanlara pazarlamayı hedeflemede yeni zorluklarla karşı karşıya kaldıkları bir dönemde Procter & Gamble ve Kraft Heinz gibi paketlenmiş mal üreticilerinden reklam dolarları çekmek için tüketici davranışları hakkındaki görüşlerini kullanmak istiyor.

Walmart, reklamcılık sektöründeki satışların üçüncü çeyrekte iki yıllık bazda yaklaşık yüzde 240 arttığını söyledi. Walmart CEO’su Doug McMillon, reklamların tedarikçilere ve pazar sağlayıcılarına bizim için yeni bir kar fırsatı yaratırken daha fazla satış yapmalarına yardımcı olduğunu söyledi. Walmart’ın reklam geliri Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve diğer ülkelerde artıyor. Flipkart.com hindistan’daki birim.

ABD market zinciri Albertsons kendi medya ağı olan Albertsons Media Collective’i başlattı. Ekim ayında, 2015 yılında bir veri analitiği firmasının satın alınmasından doğan Kroger’in Kroger Precision Pazarlaması, markalara dijital reklam alanını daha verimli bir şekilde satın almalarına yardımcı olacak bir araç sağlayacak özel bir reklam pazarı başlattı.

Nisan ayında Apple, reklamverenlerin iPhone kullanıcılarını rızası olmadan izlemelerini engelleyen gizlilik değişikliklerini kullanıma sundu. Alphabet’ın 2023’teki Google’ı, kullanıcıların tarama alışkanlıkları hakkında bilgi kaydeden ve reklamverenlerin ürün ilgisini belirlemelerine yardımcı olan Chrome web tarayıcısı çerezlerini durduracak.

Perakendeciler, üreticileri web sitelerinde ve alışveriş uygulamalarında reklam satın almaya teşvik etmeyi umuyor.
Karşılaştırma için, Walmart 2020’de reklam satışlarında yaklaşık 1 milyar dolar kazanma yolundaydı. Emarketer’e göre, bu, Facebook ve Google’ın 2020 ABD reklam satışlarının her biri yaklaşık 40 milyar dolar ile karşılaştırılıyor.

Walmart, on yıldan fazla süren kekemelik ilerlemesinden sonra reklamcılık işini genişletmek istiyor. Ağustos ayında Walmart, markalara dijital reklam alanını daha verimli bir şekilde satın almalarına yardımcı olacak talep tarafı bir platform sağlamak için platformunu yükseltti.

Mathcapital’in pazarlama ve medya girişimlerine yatırım yapan ortağı Eric Franchi, Target ve Home Depot da dahil olmak üzere dünya çapında satış yapan ilk 10 perakendecinin neredeyse tamamının reklam işlerini başlattığını ve daha fazlasını takip etmesi bekleniyor.

Target, medya şirketi Roundel’in işinin önemli bir parçası ve büyümenin itici gücü olduğunu söyledi.

Amazon, Walmart ve Target’tan reklam satın alan markalarla çalışan bir veri şirketi olan Skai’ye göre, markalar 2020 tatillerinde perakende medyaya bir önceki yıla göre yüzde 66 daha fazla para harcadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.